Akbulut: “Tekirdağ İçin Çalışmaya Devam”

Ak Parti Tekirdağ Milletvekili T. Ziyaeddin Akbulut, Rodosto Hotel’de yaptığı kahvaltılı basın toplantısıyla, AK Parti İktidarı döneminde, Tekirdağ iline yapılan yatırımları, kamuoyuyla paylaştı. Toplantıya, İl Başkanı Soner Çizen, İl Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Koncagül, İl Genel Meclisi Üyesi Hüseyin Önbey, İl Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Tansel Özsoy, İl önetim Kurulu üyeleri Şükrü Akçaoğlu ve Fatih İnce ile yerel ve ulusal basın temsilcileri katıldı.

Tekirdağ’ın sorunlarını kendilerine dert edinerek sorunların çözümü için çalıştıklarını ve bundan sonra da çalışmaya devam edeceklerini belirten Milletvekili Akbulut,  “Yeni adliye binalarının yapılması ve ASYAPORT Limanının bitirilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz.  2012 yılında, 300 yataklı Çorlu Devlet Hastanesi, 400 yataklı Merkez Devlet Hastanesi ile 50 ünitelik Merkez Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yatırımları ile ilgili çalışmaları bitirerek Tekirdağlıların hizmetine sunmak istiyoruz.” dedi.

Tekirdağ’a, Toplam 253 Milyon TL Kaynak Sağladık
Basın toplantısında yaptığı konuşmada, “Tekirdağ’ımız ve Türkiye’miz gerek ekonomi gerekse demokrasi olarak, 2011 yılını oldukça verimli bir yıl olarak geçirmiştir.” diyen Milletvekili Akbulut, şöyle dedi: “2011 yılı içerisinde Tekirdağ’ımıza toplam 253 milyon (252.953.337) TL kaynak sağlanmıştır. 2011 yılı yerel ve ulusal hizmetler açısından Tekirdağ için müjdelerle geçmiştir. Çalışmalarımız ve girişimlerimiz büyük ölçüde olumlu sonuç vermiştir. 2012 yılı fiyatlarına göre 2002-2011 yılları arasında, Tekirdağ’da, 970 milyon 256 bin TL harcama yapılmıştır. Bu harcamayı dolar olarak hesaplarsak, 2012 yılı DPT verilerine göre iktidarımız döneminde yaklaşık 560 milyon dolar harcama yapılmıştır.”

Tekirdağ, Modern Bir Şehir Konumuna Kavuştu
9 yıllık Ak Parti iktidarı sürecinde, Tekirdağ’ın modern bir şehir konumuna kavuştuğunu ifade eden Akbulut, “Son dokuz yılda üniversite, duble yollar, Tekirdağ Çevre Yolu, Tekirdağ Muratlı Demiryolu, binden fazla derslik, Köydeş ve Beldes gibi kamu ve özel sektör yatırımları ile Tekirdağ, Marmara’nın parlayan yıldızı olmuştur. Tekirdağ, 2012 ve ileriki yıllarda yapacağımız yatırımlarla çok yakın bir zamanda da “Liman Kenti” ve “Lojistik merkez” olacaktır.” dedi.

Tekirdağ, Artık Bir Üniversite Şehri
Tekirdağ’ı, 2006 yılında, Namık Kemal Üniversitesi’ne kavuşturarak bugün 15 bin öğrenci, 6 fakülte, 3 Enstitü, 11 Meslek Yüksek Okulu, 2 Yüksekokul, 2 merkez ile üniversite şehri olmasını sağladıklarını da ifade eden Akbulut, sözlerine şöyle devam etti: “Üniversitemizin Dünya standartlarında olması için bütçesine katkı sağladık. Gelişmesi için destek verdik. En son 2012 bütçesi için 6 milyon TL kamulaştırma ödeneği tahsis ettirdik. Tekirdağ’a 750, Çorlu’ya da 500 öğrenci kapasiteli yurt yapımları için ihaleleri yapılmış en kısa sürede bitirilmesi için çalışmalarımız devam etmektedir.”

213 Km Duble Yol Yaparak Ulaşımın Kalitesini Arttırdık
“İktidarımız döneminde yapılan duble yollar sayesinde 1 saatte İstanbul’a, 1.5 saatte İpsala’ya ulaşabilme imkanı sağladık.” diyen Akbulut, “Tekirdağ-Muratlı, Çorlu-Çerkezköy, Çorlu-Lüleburgaz, Tekirdağ-Malkara, Tekirdağ-Marmaraereğlisi, Şarköy – Karıştıran duble yolları ile karayolu ulaşımını rahatlattık. Tekirdağ genelinde 2002 yılına kadar toplam 28 km duble yol yapılmışken iktidarımızda toplam 213 km duble yol yapılarak ulaşımın kalitesini artırdık.” dedi.

Çorlu Havaalanını Aktif Hale Getirdik
Atıl durumda olan Tekirdağ Çorlu Havaalanı aktif hale getirerek Ankara-Çorlu uçak seferleri başlattıklarının da altını çizen Akbulut, sözlerini şöyle sürdürdü: “Tekirdağ Çevre yolu bitirilip Tekirdağ’ımızın hizmetine sunularak, şehir trafiği rahatlatıldı. Yıllarca ölüm kavşağı olan Altınova Kumbağ Kavşağı alt ve üst geçitlerle, yeni yollarla düzenlenerek kazalara son verildi. Hayrabolu Çevre Yolu bitirilerek hizmete sunuldu. Demiryoluna da AK Parti İktidarında kavuşan Tekirdağ, bu sayede, Dünya’ya demiryolu ile de açılan bir penceresi oldu.”

Tekirdağ İçin Yapılacak Yeni Yatırımlar Neler?
Tekirdağ Çorlu, Çerkezköy ve Hayrabolu ilçelerinde, yeni Adliye binalarının yapılması için girişimlerinin devam ettiğini belirten Akbulut, “Tekirdağ Cezaevinin yeni yerine taşınması halinde buranın Tekirdağ Adliye Sarayı olarak yeniden yapılması sağlanacaktır. Çerkezköy Adliye sarayının ihalesi yapılmış, mart sonunda inşaata başlanması için çalışmalarımız devam etmektedir. 300 yataklı Çorlu Devlet Hastanesi, 400 yataklı Merkez Devlet Hastanesi, 30 yataklı Marmara Ereğlisi Entegre İlçe Hastanesi, 200 yataklı Çerkezköy Devlet Hastanesi, 50 ünitelik Merkez Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yatırımları ile ilgili çalışmalar bitirilerek, tamamlanacak ve halkımızın hizmetine sunulacaktır. Namık Kemal Üniversitesinde yeni bir hastane yapımı çalışmaları devam etmektedir.”

ASYAPORT Liman İnşaatının 2013′de Bitecek
ASYAPORT Liman İnşaatının 2013′de bitirilerek hizmete sunulabilmesi için çalışmaların devam ettiğini ifade eden Akbulut, “Tekirdağ, lojistik merkez olacak; Tekirdağ Merkez ve Çorlu’da lojistik köylerin yapımı hızlandırılacak, işsizlere yeni istihdam ve iş imkânları sağlanacaktır. Çorlu ve Muratlı’daki sağlıksız sanayileşme alanları ıslah edilecek, Organize Sanayi Bölgeleri haline getirilecektir.

Tekirdağ, İçinden Otoyol Geçen Bir Kent Haline Gelecek
İstanbul’a yapılacak 3. Boğaz Köprüsü geçişi ile birlikte İstanbul- Tekirdağ – Çanakkale otoyolunun yapılacağını da söyleyen Akbulut, “Böylece, Tekirdağ içinden otoyol geçen bir kent haline gelecektir.” dedi.

Habertrak/Nermin Bahar
Kaynak:  http://www.anonsajans.com.tr/habertrak/son-dakika/akbulut-tekirdag-icin-calismaya-devam.htm

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>