Akbulut, Ürdün’ün başkenti Amman’da yapılan Akdeniz PA toplantısına katıldı

Akdeniz Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanı ve AK Parti Tekirdağ Milletvekili

T.Ziyaeddin AKBULUT, Ürdün’ün başkenti Amman’da yapılan, Akdeniz Parlamenter Asamblesinin 2012 Çalışma Planının belirlendiği ve gündemdeki gelişmelerin değerlendirildiği toplantıya katıldı.

Ürdün’ün başkenti Amman’da gerçekleşen Akdeniz Parlamenter Asamblesinin 19. Büro toplantısında Akdeniz havzasında bulunan ülkelerdeki işsizlik ve istihdam oluşturma politikaları, gıda güvenliği, dış ticaret, enerji, uluslararası tahkim ve mali sektörlerde yaşanan gelişmeler tartışıldı.

Medeniyetler Arası Diyalog ve İnsan Hakları Komitesi Başkanı olarak Toplantıda bir konuşma yapan T. Ziyaeddin AKBULUT, Türkiye’de işsizliğin azalarak, son 2 yılda yüzde 16’dan yüzde 9’ lara gerilediğini, Türkiye’nin yürüttüğü başarılı ekonomi politikalarının ve elde ettiği başarıların artarak devam ettiğinden söz etti. Toplantıda özellikle Akdeniz Parlamenter Asamblesi Başkanı Dr. Fayez TARAWNEH (Ürdün Eski Başbakanı) olmak üzere söz alan Portekiz, Fransa ve İsrail Grup Başkanı ve Temsilcileri de dahil olmak üzere, Türkiye’nin gelişmesi ve ekonomideki başarılarını sitayişle övdüler.

Daha sonra Akdeniz Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanı ve AK Parti Tekirdağ Milletvekili T.Ziyaeddin AKBULUT, Akdeniz Parlamenter Asamblesi Başkanı Dr. Fayez TARAWNEH (Ürdün Eski Başbakanı) ile baş başa bir görüşme gerçekleştirdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>