Akbulut’tan Dünya Kadınlar Günü Mesajı

AKDENİZ PARLAMENTER ASAMBLESİ TÜRK GRUBU BAŞKANI VE AK PARTİ TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ SN. T.ZİYAEDDİN AKBULUT, DÜNYA KADINLAR GÜNÜ İLE İLGİLİ MESAJ YAYINLADI

Tüm dünya kadınlarının, ülkemizin vefakâr, cefakâr, onurlu kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü yürekten tebrik ediyorum.

Dünyanın neresinde olursa olsun, savaşlar ve çatışmalar en önce kadınları ve çocukları hedef almakta, en fazla onları yaralamaktadır. Ekonomik krizler toplumlarda en fazla kadınları ve çocukları etkilemektedir. Terör, göç, yoksulluk, aynı şekilde herkesten önce kadınları ve çocukları hedef almaktadır. Antidemokratik uygulamalar, baskılar, zulümler, dayatmalar, kısıtlamalar maalesef en çok kadınlara, en çok çocuklara hayatı zehir etmektedir. Biz AK PARTi İktidarı olarak Türkiye’de 9 yıldır gerçekleştirdiğimiz reformlarla, yaptığımız yatırımlarla, uygulamalarla, attığımız adımlarla herkesten çok kadınlarımızı mutlu ettik, onların yaşamlarında adeta sessiz devrim gerçekleştirdik. Eğitim imkânlarından en önce kadınlarımızın, kızlarımızın istifade etmesini amaçladık. 9 yılda eğitim noktasında, kızlarımızın okuması noktasında önemli başarılar elde ettik. Sağlık alanındaki reformlarımızla en çok annelerimizi, biz gözettik.

Terörle mücadeleyi, bu ülkenin anneleri ağlamasın, kadınları dul kalmasın, çocukları yetim kalmasın diyerek kadınlarımız adına daha bir azimle ve kararlılıkla yürüttük ve yürütmeye devam ediyoruz.

Kadınlara yönelik şiddete sıfır tolerans gösterdik. Adalet Komisyonundan geçen, bu hafta Genel Kurulda görüşülecek şiddeti önleme yasa tasarısıyla inşallah kadına yönelik şiddete de en kapsamlı, en kararlı şekilde önlemler getiriyoruz.

Kadına karşı şiddetin önlenmesi, kadınlarımızın çalışma hayatına girmesi, siyasete katılması, eğitim imkânlarının arttırılmasına büyük önem veriyoruz.

Geleceğin aydınlık Türkiye’sinde kadınlarımızın, bugün olduklarından çok daha etkin ve çok daha mutlu olacaklarına inancım tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün hem ülkemizdeki, hem tüm dünyadaki kadınlara hayırlı olmasını diliyor, sevgiler ve saygılar sunuyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>