AKBULUT “Kıtalar Arası Savaşla Başlayan Dostluk: Gelibolu 1915″ Paneline katıldı.

AK Parti Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Avustralya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı T.Ziyaeddin AKBULUT, Tekirdağ Yardımlaşma ve Kültür Derneği ve Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) işbirliği ile düzenlenen “Avustralya-Türkiye-Yeni Zelanda Kıtalar arası Savaşla Başlayan Dostluk: Gelibolu 1915″ paneline katıldı. 

Panelde bir konuşma yapan sayın AKBULUT, tarihten ders alınmasını, bir intikam, çıkar veya üstünlük aracı olarak kullanılmaması gerektiğini ifade etti. “Tarihi, tarihçilere bırakmak lazım” diyen Sayın Akbulut, tarihin, üzerinde bilim adamlarının çalışabileceği bir alan olduğunu bildirdi. Ermenistan ile Türkiye ilişkileri hakkında da bilgi veren Akbulut “1915 yıllarında Ermeni vatandaşlarla Türk vatandaşları arasında cereyan eden bazı olaylar saptırılmasın. Kesinlikle bir soykırım olarak da nitelendirilmesin. Avustralya ve Yeni Zelanda ile Türkiye arasında oluşmuş bu dostane ilişkilerden ders alınarak  Ermenistan ile olan  ilişkilerimizde de  dostluğumuza vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

Panele Sayın Akbulut’un yanısıra AK Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM Yeni Zelanda Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Mehmet Domaç, AK Parti İstanbul Milletvekili Türkan DAĞOĞLU, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, Tekirdağ Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Ferhat AKGÜL, Avustralya Büyükelçiliği
Müsteşarı Ian FLETCTER ve Yeni Zelanda Büyükelçiliği Müsteşarı Tui DEWES, Üniversite öğretim görevlileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Çok yararlı ve yoğun katılımlı olarak gerçekleşen Panelin ardından, katkılarından dolayı başta Milletvekilimiz sayın T.Ziyaeddin AKBULUT olmak üzere tüm katılımcılara plaket verildi.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>