AKBULUT ÇERKEZKÖY SANAYİ TİCARET ODASINDA DÜZENLENEN TEMMUZ AYI İHRACAT RAKAMLARI TOPLANTISINA KATILDI.

AK Parti Tekirdağ Milletvekili ve Akdeniz Parlamenterler Asamblesi Türk Grubu Başkanı T.Ziyaeddin AKBULUT Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda düzenlenen “Temmuz 2012 İhracat Rakamları Basın Toplantısı”na katıldı.

AK Parti Tekirdağ Milletvekili ve Akdeniz Parlamenterler Asamblesi Türk Grubu Başkanı T.Ziyaeddin AKBULUT Türkiye İhracatçılar Meclisi ( TİM) ve Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen basın toplantısında bir konuşma yaptı. İhracatçılara ekonomiye kazandırdıkları katkı nedeniyle teşekkür eden Sayın AKBULUT, ekonomideki başarının beraberinde demokrasideki gelişmeyi tetiklediğini söyledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘demokrasi eşittir ekonomi’ şeklinde bir tanımlamada bulunduğunu kaydeden Sayın AKBULUT, “ekonomi iyi bir seyir izlemese demokrasinin gelişiminden bahsedemeyiz. Türkiye’nin son 12 yıldır demokraside ilerlemesi ekonomi sayesindedir’’ dedi.

 

Tekirdağ’ın ülke ekonomisindeki yerinin ilk sıralarda olduğunu ifade eden Sayın AKBULUT, “Tekirdağ’da faaliyet gösteren fabrikaların çoğunun merkezi İstanbul da. Bu firmaların merkezleri Tekirdağ da olsaydı, Tekirdağ’ın Türkiye ekonomisindeki sıralaması çok daha farklı olurdu.’’ Diye konuştu.

İhracatçıları ‘milli kahramanlar’ olarak niteleyen Sayın AKBULUT, “ekonomi içerisinde ihracat çok önemli bir yer tutuyor. İhracat yaparak ülke ekonomisine kazanç sağlayanlar alkışı hak ediyor, kendilerine teşekkür ediyorum’’ dedi.

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’ndaki Basın Toplantısına Sayın AKBULUT’un yanı sıra TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi ile TİM Yönetim Kurulu Üyeleri, Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Bülent Uğur Ecevit ,Tekirdağ Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Ali Tever, Tekirdağ Vergi Dairesi Başkanı Abdulkayyum Karayel, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, Çerkezköy Organize Sanayi Müdürü Mehmet Özdoğan, Çerkezköy Vergi Dairesi Başkanı Hacı Şimşek, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri, kamu ve özel kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda sanayici katıldı.

Konuşmaların tamamlanmasının ardından 2011 yılında Tekirdağ merkezli en çok ihracat yapan firmalara plaket verildi.

02.08.2012