Akbulut, 9. dönem Tekirdağ il öğrenci meclis başkanını makamında kabul etti.

9. Dönem Türkiye Öğrenci Meclisleri Özel Birleşimi  için  Tekirdağ’ı  temsilen TBMM’ye gelen Milletvekilimiz T.Ziyaeddin AKBULUT’un da mezun olduğu okul olan Namık Kemal Lisesi Öğrencisi Tekirdağ İl Öğrenci Meclis Başkanı Halil İbrahim ŞENTÜRK ve rehber öğretmeni Serkan TEKİNSOYSAL’I makamında kabul ederek bir görüşme yaptı. Okumaya devam et

AKBULUT MURATLI MEHMET AKİF ERSOY İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİ İLE GÖRÜŞTÜ.

Akdeniz Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanı ve Tekirdağ Ak Parti Milletvekili T.Ziyaeddin AKBULUT, Ankara’ya yapılan bir gezi programı kapsamında TBMM’ne gelen Muratlı Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Öğrenci ve öğretmenleriyle Uluslararası Komisyonlar Toplantı Salonunda görüştü. Okumaya devam et

AKBULUT, TÜRKİYE- AVUSTRALYA DOSTLUK GRUBU GÖRÜŞMESİ

TÜRKİYE- AVUSTRALYA DOSTLUK GRUBU BAŞKANI TEVFİK ZİYAEDDİN AKBULUT AVUSTRALYA-TÜRKİYE PARLAMENTOLARARASI DOSTLUK GRUBU BAŞKANI MARİA VAMVAKİNOU VE BERABERİNDEKİ PARLAMENTO HEYETİ İLE GÖRÜŞTÜ.

Akdeniz Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanı ve Tekirdağ Ak Parti Milletvekili aynı zamanda Türkiye Avustralya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı T.Ziyaeddin AKBULUT, Avustralya-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Maria VAMVAKİNOU ve beraberindeki Parlamento Heyeti ile TBMM A Blok VİP Salonunda görüştü.

Türkiye Avustralya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı T.Ziyaeddin AKBULUTSizleri Türkiye’de, Gelibolu’da İstanbul’da ve nihayet Başkentimiz Ankara’da görmekten Ben ve Türkiye – Avustralya Dostluk Grubu Üyesi arkadaşlarımla beraber mutluluk duyuyoruz. Hepinize  Ülkemize hoş geldiniz diyorum” dedi.

Sayın AKBULUT görüşmede yaptığı konuşmada iki ülke arasında ikili ilişkilerin çok yönlü olarak geliştirilmesinde üst düzey ziyaretlerin büyük rolü bulunduğuna vurgu yaparak “2015’e giden süreçte işbirliğimizi artırmalı ve karşılıklı temasları sıklaştırmalıyız. Özellikle ülkelerimiz arasındaki ticaret hacminin artırılması bu bağlamda önem arz etmektedir. ”dedi.

Çanakkale ve Gelibolu ruhundan ve oradaki duygu yoğunluğundan etkilenildiğini ifade eden sayın AKBULUT, “Ülkelerimiz arasında Çanakkale Kara Savaşlarının acı tecrübeleriyle başlayan ancak zaman içinde dostluğa dönüşen emsalsiz ilişkiler mevcuttur. İlişkilerimizi acıdan dostluğa dönüştüren bu ruhu korumalıyız. ”dedi.

Konuk Heyet Başkanı Maria VAMVAKİNOU, Avustralya’daki en büyük Türk komitesini kendisinin temsil ettiğini söyleyerek, uzun süredir Türkiye’ye bir ziyaret gerçekleştirmeyi arzu ettiklerini, bu ziyareti gerçekleştiriyor olmaktan ve Türk misafirperverliğinden derin mutluluk duyduklarını ifade etti.

Çok samimi ortamda gerçekleşen toplantının ardından Sayın AKBULUT Konuk heyet başkanı Maria VAMVAKİNOU’ya porselen vazo hediye etti.

 

Akbulut, İdris Naim Şahin’i savundu

AKDENİZ PARLAMENTER ASAMBLESİ TÜRK GRUBU BAŞKANI VE TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ T.ZİYAEDDİN AKBULUT’UN İÇİŞLERİ BAKANI İDRİS NAİM ŞAHİN HAKKINDA VERİLEN GENSORU ÖNERGESİ NEDENİYLE 17 NİSAN 2012 TARİHİNDE TBMM GENEL KURULUNDA AK PARTİ GRUBU ADINA YAPTIĞI KONUŞMA METNİ.

Sayın Başkan, değerli milletvekilleri;

İçişleri Bakanı Sayın İdris Naim Şahin hakkında Barış ve Demokrasi Partisinin vermiş olduğu önergenin, gensorunun gündeme alınıp alınmaması konusunda söz almış bulunuyorum. Partim adına ve şahsım adına hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Ben de sözlerime başlarken -içinde bulunduğumuz hafta Kutlu Doğum Haftası- Rahmet Peygamber’inin doğum günü, dolayısıyla kendisini rahmetle, hürmetle anıyorum. Ayrıca, rahmetli Özal’ın da 19’uncu ölüm yılı, bu nedenle kendisini de, 8’inci Cumhurbaşkanımızı da rahmetle anıyorum. Okumaya devam et

Akbulut’tan Polis Günü Mesajı

AKDENİZ PARLAMENTER ASAMBLESİ TÜRK GRUBU BAŞKANI VE TEKİRDAĞ AK PARTİ MİLLETVEKİLİ T. ZİYAEDDİN AKBULUT 10 NİSAN POLİS GÜNÜ NEDENİYLE BİR MESAJ YAYIMLADI.

 “Milletimizin huzur ve güvenliği için Ülkemizin dört bir tarafında büyük bir özveri ile çalışan ve bu uğurda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Türk Polis Teşkilatı’nın 167. kuruluş yıldönümünü ve içinde bulunduğumuz “Polis Haftası”nı kutluyorum.

Emniyet Teşkilatımızın ve polisimizin, şerefli mazisinden ve milletinden aldığı güçle, topluma güven veren hizmetlerini yüksek bir şuurla ve halkla bütünleşerek en iyi şekilde devam ettireceğine olan inancım tamdır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Polis Teşkilatının 167. kuruluş yıldönümünde, şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yad ediyor, gerek Tekirdağ’da ve gerekse  yurdumuzun her köşesinde görev yapan tüm polislerimize ve değerli ailelerine şükranlarımı sunuyor, selam ve saygılarımı iletiyorum.”