AKBULUT ÇERKEZKÖY SANAYİ TİCARET ODASINDA DÜZENLENEN TEMMUZ AYI İHRACAT RAKAMLARI TOPLANTISINA KATILDI.

AK Parti Tekirdağ Milletvekili ve Akdeniz Parlamenterler Asamblesi Türk Grubu Başkanı T.Ziyaeddin AKBULUT Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda düzenlenen “Temmuz 2012 İhracat Rakamları Basın Toplantısı”na katıldı.

AK Parti Tekirdağ Milletvekili ve Akdeniz Parlamenterler Asamblesi Türk Grubu Başkanı T.Ziyaeddin AKBULUT Türkiye İhracatçılar Meclisi ( TİM) ve Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen basın toplantısında bir konuşma yaptı. İhracatçılara ekonomiye kazandırdıkları katkı nedeniyle teşekkür eden Sayın AKBULUT, ekonomideki başarının beraberinde demokrasideki gelişmeyi tetiklediğini söyledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘demokrasi eşittir ekonomi’ şeklinde bir tanımlamada bulunduğunu kaydeden Sayın AKBULUT, “ekonomi iyi bir seyir izlemese demokrasinin gelişiminden bahsedemeyiz. Türkiye’nin son 12 yıldır demokraside ilerlemesi ekonomi sayesindedir’’ dedi.

 

Tekirdağ’ın ülke ekonomisindeki yerinin ilk sıralarda olduğunu ifade eden Sayın AKBULUT, “Tekirdağ’da faaliyet gösteren fabrikaların çoğunun merkezi İstanbul da. Bu firmaların merkezleri Tekirdağ da olsaydı, Tekirdağ’ın Türkiye ekonomisindeki sıralaması çok daha farklı olurdu.’’ Diye konuştu.

İhracatçıları ‘milli kahramanlar’ olarak niteleyen Sayın AKBULUT, “ekonomi içerisinde ihracat çok önemli bir yer tutuyor. İhracat yaparak ülke ekonomisine kazanç sağlayanlar alkışı hak ediyor, kendilerine teşekkür ediyorum’’ dedi.

Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’ndaki Basın Toplantısına Sayın AKBULUT’un yanı sıra TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi ile TİM Yönetim Kurulu Üyeleri, Ekonomi Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Bülent Uğur Ecevit ,Tekirdağ Vali Yardımcısı Mustafa Masatlı, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dursun Ali Tever, Tekirdağ Vergi Dairesi Başkanı Abdulkayyum Karayel, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ, Çerkezköy Organize Sanayi Müdürü Mehmet Özdoğan, Çerkezköy Vergi Dairesi Başkanı Hacı Şimşek, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri, kamu ve özel kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda sanayici katıldı.

Konuşmaların tamamlanmasının ardından 2011 yılında Tekirdağ merkezli en çok ihracat yapan firmalara plaket verildi.

02.08.2012

Akbulut, 9. dönem Tekirdağ il öğrenci meclis başkanını makamında kabul etti.

9. Dönem Türkiye Öğrenci Meclisleri Özel Birleşimi  için  Tekirdağ’ı  temsilen TBMM’ye gelen Milletvekilimiz T.Ziyaeddin AKBULUT’un da mezun olduğu okul olan Namık Kemal Lisesi Öğrencisi Tekirdağ İl Öğrenci Meclis Başkanı Halil İbrahim ŞENTÜRK ve rehber öğretmeni Serkan TEKİNSOYSAL’I makamında kabul ederek bir görüşme yaptı. Okumaya devam et

AKBULUT MURATLI MEHMET AKİF ERSOY İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİ İLE GÖRÜŞTÜ.

Akdeniz Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanı ve Tekirdağ Ak Parti Milletvekili T.Ziyaeddin AKBULUT, Ankara’ya yapılan bir gezi programı kapsamında TBMM’ne gelen Muratlı Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Öğrenci ve öğretmenleriyle Uluslararası Komisyonlar Toplantı Salonunda görüştü. Okumaya devam et

AKBULUT, TÜRKİYE- AVUSTRALYA DOSTLUK GRUBU GÖRÜŞMESİ

TÜRKİYE- AVUSTRALYA DOSTLUK GRUBU BAŞKANI TEVFİK ZİYAEDDİN AKBULUT AVUSTRALYA-TÜRKİYE PARLAMENTOLARARASI DOSTLUK GRUBU BAŞKANI MARİA VAMVAKİNOU VE BERABERİNDEKİ PARLAMENTO HEYETİ İLE GÖRÜŞTÜ.

Akdeniz Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanı ve Tekirdağ Ak Parti Milletvekili aynı zamanda Türkiye Avustralya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı T.Ziyaeddin AKBULUT, Avustralya-Türkiye Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Maria VAMVAKİNOU ve beraberindeki Parlamento Heyeti ile TBMM A Blok VİP Salonunda görüştü.

Türkiye Avustralya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı T.Ziyaeddin AKBULUTSizleri Türkiye’de, Gelibolu’da İstanbul’da ve nihayet Başkentimiz Ankara’da görmekten Ben ve Türkiye – Avustralya Dostluk Grubu Üyesi arkadaşlarımla beraber mutluluk duyuyoruz. Hepinize  Ülkemize hoş geldiniz diyorum” dedi.

Sayın AKBULUT görüşmede yaptığı konuşmada iki ülke arasında ikili ilişkilerin çok yönlü olarak geliştirilmesinde üst düzey ziyaretlerin büyük rolü bulunduğuna vurgu yaparak “2015’e giden süreçte işbirliğimizi artırmalı ve karşılıklı temasları sıklaştırmalıyız. Özellikle ülkelerimiz arasındaki ticaret hacminin artırılması bu bağlamda önem arz etmektedir. ”dedi.

Çanakkale ve Gelibolu ruhundan ve oradaki duygu yoğunluğundan etkilenildiğini ifade eden sayın AKBULUT, “Ülkelerimiz arasında Çanakkale Kara Savaşlarının acı tecrübeleriyle başlayan ancak zaman içinde dostluğa dönüşen emsalsiz ilişkiler mevcuttur. İlişkilerimizi acıdan dostluğa dönüştüren bu ruhu korumalıyız. ”dedi.

Konuk Heyet Başkanı Maria VAMVAKİNOU, Avustralya’daki en büyük Türk komitesini kendisinin temsil ettiğini söyleyerek, uzun süredir Türkiye’ye bir ziyaret gerçekleştirmeyi arzu ettiklerini, bu ziyareti gerçekleştiriyor olmaktan ve Türk misafirperverliğinden derin mutluluk duyduklarını ifade etti.

Çok samimi ortamda gerçekleşen toplantının ardından Sayın AKBULUT Konuk heyet başkanı Maria VAMVAKİNOU’ya porselen vazo hediye etti.

 

Akbulut, İdris Naim Şahin’i savundu

AKDENİZ PARLAMENTER ASAMBLESİ TÜRK GRUBU BAŞKANI VE TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ T.ZİYAEDDİN AKBULUT’UN İÇİŞLERİ BAKANI İDRİS NAİM ŞAHİN HAKKINDA VERİLEN GENSORU ÖNERGESİ NEDENİYLE 17 NİSAN 2012 TARİHİNDE TBMM GENEL KURULUNDA AK PARTİ GRUBU ADINA YAPTIĞI KONUŞMA METNİ.

Sayın Başkan, değerli milletvekilleri;

İçişleri Bakanı Sayın İdris Naim Şahin hakkında Barış ve Demokrasi Partisinin vermiş olduğu önergenin, gensorunun gündeme alınıp alınmaması konusunda söz almış bulunuyorum. Partim adına ve şahsım adına hepinizi saygıyla selamlıyorum.

Ben de sözlerime başlarken -içinde bulunduğumuz hafta Kutlu Doğum Haftası- Rahmet Peygamber’inin doğum günü, dolayısıyla kendisini rahmetle, hürmetle anıyorum. Ayrıca, rahmetli Özal’ın da 19’uncu ölüm yılı, bu nedenle kendisini de, 8’inci Cumhurbaşkanımızı da rahmetle anıyorum. Okumaya devam et

Akbulut, “Asyaportta sona yaklaşılıyor”

 Akdeniz Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanı ve Tekirdağ Milletvekili T.Ziyaeddin AKBULUT, Tekirdağ’da bir dizi açılış ve temaslarda bulundu.
Tekirdağ’ın Barbaros beldesinde inşası devam eden ve tam kapasite ile çalıştığında yılda 2,5 milyon konteyner hareketine ulaşması beklenen Asyaport’ta incelemelerde bulunan Sayın AKBULUT “ASYAPORTTA sona yaklaşılıyor. 400 milyon dolarlık yatırımla hayata geçecek olan Asyaport’un 2013’te açılışı için çalışmalar devam ediyor. Türkiye için Tekirdağ için büyük kazanç” dedi.
Asyaport Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer’den çalışmalar hakkında bilgi alan sayın AKBULUT daha sonra liman yapımı için kullanılan hafriyat sahalarını ve taş blokların alındığı bölgeleri inceledi.
 

Akbulut, Endonezya Parlamenter Heyetiyle Görüştü

Türkiye-Endonezya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanvekili T. Ziyaeddin Akbulut, Endonezya Temsilciler Meclisi üyeleri ile TBMM’de görüştü.

AK Parti Tekirdağ Milletvekili ve Akdeniz Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanı T.Ziyaeddin AKBULUT, Ülkemizde incelemeler yapmak üzere Endonezya Temsilciler Meclisi Milletvekili ve 8 No’lu Komite Başkanı H.Gondo Radityo GAMBİRO başkanlığında Türkiye’ye gelen Endonezya Temsilciler Heyeti ile bir görüşme gerçekleştirdi. Okumaya devam et

Akbulut’tan Tıp Bayramı Mesajı

 AKDENİZ PARLAMENTER ASAMBLESİ TÜRK GRUBU BAŞKANI VE AK PARTİ TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİ SAYIN T. ZİYAEDDİN AKBULUT’UN 14 MART TIP BAYRAMI NEDENİYLE YAYIMLADIĞI MESAJ.Bugün, Ülkemizin dört bir yanında insan hayatını ve sağlığını her şeyin üstünde tutarak fedakârca hizmet veren hekimlerimizin ve bütün sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutluyoruz.  Okumaya devam et